pondělí 13. března 2017

Secret Agent - Agent 006 a půl vyráží do akce

Apogee Software (1992), Secret Agent (MS-DOS)


Secret Agent se řadí mezi klasické plošinovky 90. let minulého století. Vytvořila ji společnost Apogee Software, která mimo jiné stojí i za hrami jako jako původní Duke Nukem či Crystal Caves.

Nebyla to ale technická vyšperkovanost, díky které by se agent Nula nula šest a půl zapsal do paměti hráčů. Secret Agent byl postavený na modelu skákání s minimální setrvačností postavičky a byl poněkud neohrabaný. Pokud tedy vezmeme v potaz například o tři roky dříve vytvořený Prince of Persia, je jasné, že se kouzlo muselo ukrývat někde jinde. Byla to především rozmanitost úrovní a úkolů a nespočet aktivních předmětů, které dávaly esenci této obyčejné z boku zobrazované hopsačce.

A zajímavost na závěr: Možná si hru někteří z Vás vybaví pouze pod názvem SAM.EXE, protože se tak jmenoval spouštěcí soubor - ten jsme mohli například dostat od kamaráda, a ani jsme nemuseli vědět, jak se jmenuje samotná hra. Prostě jsme šli hrát SAMa. A proč spouštěcí soubor nesl název SAM.EXE? Poněvadž pracovní název hry byl Secret Agent Man.


Platformy: DOS, Linux, Macintosh, Windows
Rok vydání: 1992
Žánr: Plošinovka (platform game)
Hlavní designéři: George Broussard, Jim Norwood, Peder Jungck
Země výroby: USA

Žádné komentáře:

Okomentovat