středa 9. března 2016

Gabriel Knight: Sins of the Fathers

Sierra On-Line, Inc. (1993). Gabriel Knight: Sins of the Fathers (DOS).

Tato hra je první částí třídílné série detektivních příběhů, kterou charakterizuje důraz na dialogy a místy velmi zapeklité hádanky, ale také humor a promyšlené budování napětí.
Děj Sins of the Fathers je lineární a rozdělený do deseti dnů, během kterých hlavní hrdina Gabriel Knight s pomocí talentované studentky jménem Grace Nakimura rozkrývá záhadné vraždy, spojené s kultem voodoo, ale také se dozvídá podstatné informace o vlastní rodině.
Herní design od Jane Jensen si zde můžeme vychutnat ve vrcholné formě a soundtrack Roberta Holmese přináší několik těžko zapomenutelných hudebních motivů. Mimo to má hráč důvod k radosti pokaždé, když zazní zvuk hracího strojku, oznamující splnění dalšího úkolu. Dobová pixelová grafika, která se v posledních letech vrátila do módy zejména na nezávislé herní scéně, pak propůjčuje hře mimořádnou atmosféru.


Co se týče osobních vzpomínek, Sins of the Fathers byla jednou z prvních her, kterou jsem na PC hrál (díky časopisu Level, konkrétně jeho číslu z prosince 1998). Ačkoli jsem tehdy rozuměl jen naprostému minimu anglicky psaného a mluveného obsahu, hra mě uchvátila natolik, že jsem ji opakovaně procházel s návodem a slovníkem v ruce a postupně luštil všechny záhadné významy. 
Byla to zkrátka noirová "škola hrou" jako vyšitá.

Platformy: DOS, Macintosh, Windows, Windows 3.x
Rok vydání původní verze: 1993
Série: Gabriel Knight
Žánr: Adventura
Hlavní designér: Jane Jensen
Země výroby: USA

Žádné komentáře:

Okomentovat