neděle 13. března 2016

Duck Tales (The Quest for Gold): I ty chceš být nejbohatší kačer na světě

Walt Disney Computer Software, Inc. (1990). Disney’s Duck Tales: The Quest for Gold. (DOS).


Jestli jste jako malí seděli v 8:05 o víkendu před televizí a se zatajeným dechem očekávali do čeho se zase strýček Skrblík namočí a kde se vyloupne Magika von Čáry nebo co plácne Rampa McKvák, tak budete tuhle hru milovat! 
Všechno začíná tím, že za Skrblíkem do kanceláře přijde Hamoun Držgrešle a vyzve ho na souboj o nejbohatšího kačera na světě, jehož výherce se objeví na titulní straně časopisu 'Dime'. Dobrodružství začíná a vy máte 30 dnů na to, abyste získali víc zlata než Hamoun. Zlato a poklady získáváte tak, cestujete po světě. Na mapě si vyberete kam chcete jet, musíte tam s Rampou doletět (což mimochodem není vůbec sranda) a v dané lokalitě pak musíte plnit nejrůznější úkoly. Pokud se vám náhodou doletět nepodaří, tak to nevadí, dostanete se tam stejně, ale oprava letadla trvá dva dny, takže přijdete o drahocenný čas a riskujete, že vám Hamoun mezitím vyfoukne poklad jinde. 


Hra je super hlavně v tom, že není ani trochu jednotvárná. Úkoly se mění podle toho, kde jste, jednou lezete po skalách, podruhé se snažíte utéct mumii v jeskyni, houpete se na liánách v džungli nebo hrajete za Kačku a fotíte divokou zvěř v lese. Na většinu úkolů máte tři pokusy, což vychází také z toho, že většinou hrajete za Kulíka, Bubíka a Dulíka.


Pokud si chcete na chvíli odpočinout od cestování, tak se můžete vrátit do kanceláře a třeba si zaplavat ve Skrblíkově safu a nebo investovat peníze do akcií na burze. S kačeří partou se prostě nudit nebudete.

Platformy: Amiga, Apple II, Atari ST, Commodore 64, DOS, Windows, Mac OS 8
Rok vydání původní verze: 1990

Žánrové zařazení: akční, plošinovka
Designéři: David Mullich, R. Scott Morrison, Denise Wallner, Bill Zielinski, Frank Schwartz

Země výroby: USA

Žádné komentáře:

Okomentovat